- - - - - -
poniedziałek, 12 kwiecień 2021
A+ R A-

Regulamin

Regulamin
- dotyczy również trybu postępowania w innych sprawach nie związanych z podstawową działalnością zakładu. Regulamin jest opublikowany 6 czerwca 2011 i zastępuje poprzedni regulamin który traci ważność.

Warunki ogólne

Witryny należące do firmy  Foto Gocha, umożliwiają dokonywanie zamówień zdjęć za pośrednictwem Internetu.
Ceny usług znajdujących się na tej witrynie są podane w złotych polskich i zawierają VAT (są cenami brutto).


ODBITKI FOTOGRAFICZNE

Jak kupić?

pobrać program, przesłać do nas pliki podając przy rejestracji dane do wysyłki, uregulować należności na przykład poprzez internetowe konto bankowe,
... i spokojnie czekać na dostarczenie odbitek lub odebrać je osobiście w naszym sklepie. Zdjęcia wykonywane będą na najlepszych papierach KODAK lub FUJI, na życzenie, błyszczącym lub matowym. Na Państwa życzenie możemy wykonać odbitki na dowolnym papierze - proszę o wcześniejszy kontakt w takim przypadku w celu ustalenia rentowności przedsięwzięcia.  Foto Gocha zastrzega sobie możliwość wyboru papieru w przypadku braku wybranego.


Procedura składania i realizacji zamówień

Podstawowym warunkiem realizacji dokonanych zamówień jest prawidłowe wypełnienie przez Zamawiającego formularza rejestracyjnego zawartego w programie "Odbitki".
Dane rejestracyjne są domyślnymi danymi do wysyłki odbitek więc prosimy o staranne wypełnienie formularza rejestracyjnego zawartego w pobranym programie.
Zlecający zgadza się na wykorzystanie danych do celów obsługi programu fotosender i informacji o nowych ofertach i zmianach.

Zamówienia z nieprawidłowo wypełnionymi formularzami rejestracyjnymi nie będą rozpatrywane.

Pliki nie powinny zawierać polskich znaków, ani znaków specjalnych nazwy nie powinny przekraczać 12 znaków.

W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających całkowicie lub czasowo realizację złożonego zamówienia,  Foto Gocha zastrzega sobie prawo do wstrzymania realizacji zamówienia - o zaistniałej sytuacji zobowiązujemy się niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.

Zamawianie zdjęć i rejestrację umożliwia także GALERIA  Foto Gocha - w tym przypadku podanie danych oznacza akceptację REGULAMINU i daje dostęp dla zamawiania zdjęć w systemie.

Potwierdzanie zamówień - Jeśli program wyświetli informacje "Dziękujemy za zamówienie wykonania odbitek w naszej firmie ... Program zostanie zamknięty" znaczy to że pliki dotarły w komplecie na nasz serwer i są gotowe do wykonania z nich zdjęć. Program poda Państwu numer zamówienia, który należy zachować i podawać go zawsze kiedy chodzi o to zamówienie.

Realizacja zamówienia - Po otrzymaniu plików przystępujemy do wykonania odbitek a następnie wysyłamy je do klienta lub przygotowujemy do wydania w sklepie. W przypadku odbioru osobistego numer zlecenia należy podać przy odbiorze zdjęć.

Sprawdzanie statusu zamówienia -Po zalogowaniu się do programu można sprawdzić status zlecenia w zakładce "Historia Zleceń".

Odwołanie zamówienia - Jeśli chcesz odwołać zamówienie skontaktuj się z naszym pracownikiem pod naszym numerem telefonu lub mailem. Nie jesteśmy w stanie odwołać zamówienia jeśli paczka już została wysłana, tj. przekazana na pocztę lub jest już zrealizowane. Za zrealizowane zlecenia tzn. wykonaną usługę należy nam się zapłata. Zlecenie może być zrealizowane a nie wysłane np.: w piątek wieczorem , kiedy następny czas wysyłki to poniedziałek. Nie można zrezygnować ze zlecenia, które zaczęło być realizowane. Wezwanie będące w ramach terminu określonego w dziale "Czas realizacji" nie są ważne. Zgodnie z obowiązującym prawem usługa jest wykonanywana bezpośrednio po jej zleceniu - zlecający jest o tym poinformowany i zgadza się na to, dlatego nie obowiązuje 10 dniowy okres zwrotu lub wypowiedzenia usługi.
Zgodnie z ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów: w której przedmiotem świadczenia jest Produkt nieprefabrykowany, wyprodukowany według specyfikacji konsumenta lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb. Czyli mówiąc po ludzki na naszych produktach nie ma możliwości zwrotu. Do wykonania zlecenia przystępujemy natychmiast - tworzony jest projekt, baza danych dla wypełnienia i personalizacji. Dokonywane są zakupy towarów związanych bezpośrednio z zamówieniem. Dlatego nie ma możliwości odstąpienia od zamówienia bez poniesienia 100% kosztów wartości zamówienia. 

Czas realizacji

Uzależniony jest od czasu pojawienia się przelewu na naszym koncie, plików oraz czasu dostarczenia przesyłki.
Termin realizacji zdjęć to przeważnie 48 godzin licząc dni robocze, termin realizacji płócien i powiększeń to przeważnie 4 dni robocze, termin realizacji druków reklamowych i banerów to przeważnie 5 dni roboczych.
Na potrzeby polskiego prawa czas realizacji może wynieść do 14 dni roboczych. Nieco dłużej wykonujemy obrazy na płótnach w oprawie - do 21 dni roboczych. Za opóźnienia w dostawie wynikających z winy firm kurierskich, firma  Foto Gocha nie ponosi odpowiedzialności.
Foto Gocha zastrzega możliwość wydłużenia terminu z przyczyn niezależnych od nas.

Nie ma możliwości wyznaczenia samemu sobie terminu realizacji!

Dyspozycje do zleceń z wpisem w polu UWAGI np.: "proszę o zrealizowania zlecenia do jutra do godz. 13.00 inaczej jest nieważne" lub podobne nie będą uwzględniane. Zdjęcia będą wykonywane według normalnego harmonogramu a za wykonaną usługę będziemy żądali zapłaty. W podanym wyżej przykładzie klient do zlecenia wysłanego rano sam sobie wyznaczył termin odbioru na 13.00. Nie ma takiej możliwości. Pamiętajcie, że zlecając wykonanie zdjęć za pomocą programu Foto Sender zgadzacie się Państwo z postanowieniami regulaminu  Foto Gocha, który dokładnie określa termin realizacji zleceń. O przyjęciu, realizacji i wykonaniu zlecenia są Państwo informowani mailowo lub telefonicznie.

Wykonywanie zdjęć

Fotografia cyfrowa charakteryzuje się tym, że klient widzi co nam dostarcza. Z tego też powodu oraniczamy ingerencje w pliki do minimum dążąc do tego aby były takie jak przesłany materiał. W druku obowiązuje spad drukarski ok. 4-5 m, zaś zdjęcia nie dostosowane do formatu będą odpowiednio wykadrowane. Zamawiający zgadza się na wykadrowanie zgodnie z punktem widzenia laboranta.Kadrować można samemu w programie foto sender. Program foto sender umożliwia oprócz kadrowania również zmianę i korekcję barw, usunięcie czerwonych oczu i inne - opis tutaj. W przypadku zamawiania odbitek zamawiają Państwo wydruk zdjęć. Nie uczymy fotografii. Nie instruujemy jak wykonywać zdjęcia. Proszę pamiętać że kwestia gustu nie jest podstawą do reklamacji - oznacza to, że jeśli woli Pan/-i zdjęcia np.: jaśniejsze a nas o tym nie poinformuje i podczas odbioru stwierdzi że zdjęcia są za ciemne to nie jest to podstawą do reklamacji. Dyspozycje do zleceń niemożliwe do spełnienia lub wymagające dodatkowej edycji zdjęć mogą być zignorowane bez osobnego powiadomienia klienta. Nie mamy obowiązku informować klienta o wszystkich nieprawidłowościach - to klient powinien przygotować zlecenia zgodnie z zamówieniem. Niezwykle pomocny jest program sender, który pozwala samodzielnie, bezpłatnie właściwie zdjęcia wykadrować i dokonać korekt m.in. zjawiska czerwonych oczu.


Prawa

Foto Gocha nie ponosi odpowiedzialności za prawa i roszczenia osób trzecich do zleconych prac z materiałów zamawiającego. W tym wypadku zlecający wykonanie odbitek lub innych usług z plikami zgadza się że na wezwanie  Foto Gocha zaspokoi roszczenia osób trzecich i zwolni od roszczeń zakład  Foto Gocha. Dotyczy to w szczególności praw autorskich.

Sposób dostawy

Towar będący przedmiotem wykonanej usługi wysyłamy Pocztą Polską lub kurierem - obowiązują terminy doręczeń Poczty Polskiej lub firmą kurierską - obowiązują terminy dostarczenia firmy kurierskiej.

Koszty wysyłki

Koszt przesyłki pokrywa zamawiający.

Zlecenia są wysyłane za zaliczeniem pocztowym - pobraniem. Nieodebrana przesyłka oczekuje na poczcie przez 14 dni zgodnie z regulaminem Poczty Polskiej.

Foto Gocha nie odpowiada za pracę firm kurierskich.
W przypadku uszkodzenia przesyłki, proszę zażądać sporządzenia protokołu uszkodzenia przesyłki i jego kopię przesłać do nas, gdyż jako strona wysyłająca jesteśmy uprawnienie do reklamowania usług pocztowych. W razie odmowy wystawienia protokołu proszę nie odbierać przesyłki. Uszkodzone przesyłki bez wystawienia dokumentacji o uszkodzeniu przesyłki odbierasz na własną odpowiedzialność i rezygnujesz ze wszelkich roszczeń w stosunku do zakładu  Foto Gocha.

Nie odebranie przesyłki pobraniowej kosztuje dodatkowo 100 zł brutto. Koszty te pokrywają koszta związane bezpośrednio z opłaceniem odbioru przesyłki i pochodnych np.: przepakowania i sprawdzenia poprawności zawartości. Nieodebrana przesyłka przechowywana jest na zasadach opisanych dla przesyłek niezamówionych w dziale reklamacja.
Nieodebrane przesyłki inne niż pobraniowe podlegają dodatkowej opłacie 20 zł brutto. Koszty te pokrywają koszta związane bezpośrednio z opłaceniem odbioru przesyłki i pochodnych np.: przepakowania i sprawdzenia poprawności zawartości. Przesyłki te są przechowywane na zasadach opisanych dla przesyłek niezamówionych w dziale reklamacja.

Sposoby płatności

Wysyłkowo:

- zapłata u listonosza lub na poczcie w przypadku awizowania - POBRANIE POCZTOWE
- przedpłata na rachunek
Odbiór osobisty:

- płatność przy odbiorze w naszym sklepie - PŁATNE PRZY ODBIORZE


FOTOGRAFIA ŚLUBNA I INNA

Wykonywane zdjęcia są autorstwa firmy  Foto Gocha i zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora - firmy  Foto Gocha.
Zlecający zgadza się na wykorzystanie wizerunku do celów marketingowych  Foto Gocha - za zlecającego uważamy także oboje narzeczonych, potem po zawarciu ślubu już parę młodą. Umowę zawiera jedna osoba w imieniu obojga przyszłych małżonków lub pełnomocnik na podstawie oświadczenia. Zlecający otrzymuje 80% rabatu za wykorzystanie wizerunków do celów marketingowych. Wszystkie prezentowane cenniki sesji ślubnych i innych zawierają już ten rabat.
Zlecający zamawiający usługę wraz z obsługą wesela lub przyjęcia weselnego gwarantuje fotografowi nakrycie równe nakryciu zaproszonym gościom (gorący posiłek, kolacja itp menu). Fotograf może zająć miejsce przy innym stole np.: z orkiestrą.

Powyższy postanowienia dotyczą wykonywania wszystkich zdjęć ślubnych, weselnych, okolicznościowych, sesyjnych itp.


INNE USŁUGI

Wykonywane nadruki na odzieży są trwałe zgodnie z opisem dla konkretnego nadruku. W przypadku braku opisu oznakowaną przez nas odzież należy prać w temperaturze 40 st. C na lewej stronie, nie czyścić chemicznie i prasować na lewej stronie.
Zlecający zwalnia wykonujących nadruki na powierzonej odzieży lub materiałach własnych z odpowiedzialności za powierzone materiały w przypadku uszkodzeń związanych z wykonywaniem nadruków na materiałach powierzonych.
W przypadku braku projektu do zlecenia w formie cyfrowej zgodnie ze specyfikacją dla danego typu nadruku, zlecenia wykonania projektu bez autoryzacji, potwierdzenia telefonicznego zleconego projektu zmawiający wycofuje się automatycznie z jakichkolwiek roszczeń dotyczących wykonania projektu nadruku, ulotki, plakatu i innych wydruków. W przypadkach reklamacji roszczenie nie może przekroczyć wartości wykonanej usługi - dotyczy to głównie drogiej odzieży sportowej.

FAKTURY I PARAGONY

Na wszystkie towary zakupione w naszej firmie wystawiamy dowody zakupu w postaci paragonu fiskalnego lub faktury VAT. W przypadku chęci otrzymania faktury VAT należy wypełnić odpowiednie pola formularza podczas składania zamówienia. W związku ze zmianą zasad wystawiania faktur jakie wprowadziło rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 roku (Dz. U. z 1 maja 2004r.), które dostosowuje polskie przepisy do przepisów Unii Europejskiej, nie jest wymagany podpis nabywcy na fakturze VAT.
Dzięki temu ulega uproszczeniu proces nabywania towarów w naszym sklepie, gdyż nie musimy wymagać od naszych klient upoważnienia do wystawienia faktury bez podpisu czy też prosić o odesłanie podpisanej kopii. Zamawiający zgadza się na wysłanie faktury poprzez e-mail.

Akceptowanie kart rabatowych

Akceptujemy karty rabatowe swoje i innych zakładów, sieci i konsorcjów fotograficznych. Karty rabatowej nalaży użyć tylko i wyłącznie podczas składania zamówienia. Rabatu udzielamy włascicielowi karty. Udzielane rabaty nie dotyczą zamawiania przez program fotosender oraz nie łączą się z innymi promocjami.  Foto Gocha zastrzega prawo odmowy udzielenia rabatu - ostatnie zdanie zawsze należy do  Foto Gocha.  Foto Gocha sama nalicza rabaty.

Ochrona danych osobowych

Wszystkie dane przesyłane przez klienta do naszej firmy są chronione zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku. "o ochronie danych osobowych". Dane gromadzone przez naszą firmę są wykorzystywane jedynie w celach koniecznych do realizacji zamówienia oraz w celach marketingowych naszej firmy i nie będą udostępniane firmą i osobom trzecim.
Foto Gocha będzie informować swoich klientów o nowych ofertach i zmianach.
Gwarantujemy także iż bez Państwa zgody nie będziemy wysyłać żadnych materiałów marketingowych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą "o świadczeniu usług drogą elektroniczną" z dnia 18 lipca 2002 roku (Dz. U. Nr 144, poz. 1204).
Wszystkie ceny sesji ślubnych zawierają 80% rabatu za zgodę na wykorzystanie zdjęć i wizerunku do celów marketingowych  Foto Gocha. Umowa zawiera punkt o zgodzie na wykorzystywanie zdjeć i wizerunków.

Reklamacje

Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny klient ma prawo zwrotu przedmiotu usługi bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy (art.2.1). Przepisów o umowach zawieranych z konsumentami poza lokalem przedsiębiorstwa nie stosuje się do umów powszechnie zawieranych w drobnych bieżących sprawach życia codziennego, o wartości przedmiotu umowy do równowartości 10 EURO (art. 5.3). Oferowane na naszych stronach usługi są wykonywane "na żądanie". Niewadliwe odbitki, wydruki, fotoprezenty czy fotoksiążki ze zdjęciami klienta nie podlegają zwrotowi - zgodnie z zapisami Ustawy z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny".

Klient ma prawo reklamować zakupiona usługę. Proszę przesłać całe zlecenie na adres zakładu. Ocenimy zasadność reklamacji i w przeciągu 30 dni poinformujemy o decyzji. Reklamację wykonanej usługi powinno zgłosić się w ciągu 14 dni od odebrania zdjęć. Po tym terminie zlecenie uznaje się za wykonane prawidłowo i bez uwag a zdjęcia zostają usunięte. W przypadku korzystania z serwisów aukcyjnych wystawienie komentarza jest równoznaczne z zamknięciem wszystkich procedur. Wystawiony komentarz ma moc zakończenia wszystkich postępowań reklamacyjnych, ugodowych i definitywnie oznacza zamknięcie wszystkich związanych z zakupem czynności związanych z zakupem i wykonywaną usługą. Reklamujący pokrywa koszt wysyłki reklamowanej do  Foto Gocha. Nie odbierzemy nie zamawianej przesyłki pobraniowej. W przypadku omyłkowego odbioru będziemy dochodzić należności niesłusznie pobranej przed sądem. Jeśli reklamacja będzie zasadna to naprawimy szkodę. Jeśli nie uznamy reklamacji to zdjęcia będą do odbioru w naszym zakładzie lub możemy je odesłać na koszt klienta.
Przygotowując reklamacje proszę dokładnie opisać co się reklamuje i gdzie, opisując konkretne zdjęcia z nazwy (nadruk z tytułem jest na rewersie każdego zdjęcia). Reklamacja musi zawierać roszczenie reklamacji. Proszę w reklamacji odnosić się do opisu zakupionego przedmiotu, a jeśli reklamacja tyczy przesyłki lub opakowania także to opisać. Od nie uznanej reklamacji ma Pan prawo odwołać się - właściwym organem jest sąd właściwy dla siedziby  Foto Gocha. Wartość reklamacji nie może przekroczyć wartości zamówienia  Foto Gocha - to znaczy że zamawiający może reklamować wyłącznie do kwoty którą zapłacił. W przypadku nie uznania reklamacji nie możemy pokryć kosztu zwrotu materiałów nie zamówionych i są one do odebrania w sklepie firmowym  Foto Gocha. Materiały możemy odesłać po opłaceniu kosztów przesyłki w dowolny, zlecony przez klienta sposób. Materiały nie zamawiane są przechowywane i podlegają opłacie magazynowej w wysokości 2,44 zł za dzień przechowywania. Faktura VAT będzie wystawiana na koniec każdego miesiąca kalendarzowego lub dogodnym dla nas terminie. Materiały nie zamawiane przechowywane powyżej 90 dni podlegają zniszczeniu, co nie zwalnia od opłacenia opłaty magazynowej. Za pierwszy dzień przechowywania materiałów nie zamówionych liczy się 7-y dzień po doręczeniu zawiadomienia o wyniku reklamacji. Powyższa procedura dotyczy wszystkich materiałów nie zamawianych.

Postanowienia końcowe

Ceny prezentowane na stronie naszej witrynie internetowej, mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w myśl Kodeksu Cywilnego. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą być podstawą do roszczeń. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z nami.

Złożenie zamówienia poprzez program Sender, w sklepie  Foto Gocha  lub w inny sposób jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu.

Foto Gocha zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu bez informowania o tym. Regulamin jest dostępny online na stronie naszej witrynie internetowej. Obowiązującym jest aktualny regulamin.

UWAGA - zawartość całej strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa firmy  Foto Gocha i zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, muzyki jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Kupujący w jakikolwiek sposób usługi  Foto Gocha zgadza się bez protestu na postanowienia powyższego regulaminu.
Wszelkie spory rozwiązywać będzie sąd właściwy dla siedziby  Foto Gocha.

Sytuacje wyjątkowe

W sytuacji gdy z przyczyn technicznych (słaby lub brak transferu, brak stałego łącza u klienta) nie można wysłać do nas plików programem pobranym z tej witryny, nagraj zdjęcia na CD-R (CD-RW) lub DVD-R (DVD-RW), zapakuj bardzo mocno w kopertę i wyślij na adres zakładu.
Foto Gocha nie odpowiada za powierzone nośniki danych ani inne materiały. Klient w chwili przekazania rezygnuje z wszelkich roszczeń dotyczących przekazanych materiałów.